Epilacja (depilacja) laserowa ponad inne metody depilacji

Epilacja (depilacja) laserowa ponad inne metody depilacji

Oczywiście, naprzeciw temu wychodzą salony, które prześcigają się w oferowaniu takich usług – maszynki do golenia już dawno odeszły w zapomnienie. Teraz Panie, korzystają z szerokiego wyboru wosków, past do depilacji i laserów. Metody są najróżniejsze, tak jak i ich skuteczność. O ile te pierwsze przynoszą efekty tymczasowe, o tyle po laserach spodziewamy się czegoś więcej!

Epilacja laserowa laserem diodowym Vectus

Obecnie na świecie, jednym z najbardziej popularnych zabiegów z zakresu kosmetologii, jest epilacja laserowa. Jej fenomen związany jest przede wszystkim z trwałymi efektami i tym różni się właśnie od tradycyjnej depilacji. Jeśli mamy więc wybór, między tradycyjną, krótkotrwałą metodą, która boli i podrażnia skórę, a technologią przynoszącą stałe efekty – co wybierzemy ? Odpowiedź nasuwa się sama…

Epilacja laserowa

Właśnie te dwa słowa, zmieniły świat kosmetologii na zawsze. Pierwsze lasery do usuwania owłosienia powstały stosunkowo niedawno, bo pod koniec lat 80, niestety nie były one w pełni skuteczne. Jednak już wtedy nastąpił przełom. Technologia ta, tak zaciekawiła naukowców, że od tego czasu co chwilę pojawiały się coraz to nowsze i lepsze lasery. Teraz nie wydaje się to bardzo skomplikowane, ale kilka lat badano, jak spowodować przedostanie się promieniowania laserowego do włosa, tak aby osiągnąć oczekiwany efekt depilacji, czyli zniszczyć cebulki i zahamować ich odbudowę nie uszkadzając skóry z zewnątrz. Rozwiązaniem okazało się dobranie odpowiedniej długości wiązki promieniowania, które jest pochłaniane wyłącznie przez melaninę (barwnik) zawartą w strukturze włosa.

Technologia

Technologia, która wprowadziła odpowiednie parametry i wykazuje najlepsze rezultaty w tej dziedzinie, to laser diodowy. Firma Palomar dzięki naukowcom z Harvard University opracowała najskuteczniejsze i najbardziej bezpieczne urządzenie wykorzystywane w zabiegach trwałego usuwania owłosienia. Laser diodowy Palomar Vectus o długości fali 810nm, niszczy macierz włosa (jego “żywą” cześć), tym samym hamując odbudowę nowej cebulki. Oczywiście nie usuwamy wszystkich włosków od razu! Podczas jednej sesji osiągamy ok. 30% skuteczności, ponieważ laser działa tylko na włoski w fazie wzrostu. Dlatego zabiegi wykonujemy w serii od 3 do 8 powtórzeń w zależności od rodzaju włosa. Najlepsze efekty uzyskujemy w przypadku ciemnych włosów i jasnej karnacji. Przewagą metody laserowej nad innymi zabiegami usuwania owłosienia jest przede wszystkim jej trwałość. Efekty są bardzo indywidualne, ale śmiało możemy mówić nawet o 90% skuteczności, a pojedyncze włoski, które odrastają są dużo słabsze, jaśniejsze i tym samym mniej problematyczne.

Kobiety zapominają już o tradycyjnych metodach depilacji, decydując się na zabiegi laserowe, są one dużo szybsze, mniej bolesne i co najważniejsze, przynoszą trwałe efekty, a syzyfowa praca z woskowaniem lub golenie maszynką to już przeżytek.

6 / 6