MEZOTERAPIA MIKRO/NANOIGŁOWA

Nanofrax®

NAJWAŻNIEJSZE

INFORMACJE

KOSZT

od 300 zł

CZAS

45 – 75 minut

SUGEROWANA LICZBA ZABIEGÓW W SERII

3 – 6 zabiegów

ZNIECZULENIE

na życzenie

ODSTĘPY

2 – 4 tygodnie

NAJLEPIEJ PLANOWAĆ

cały rok

OBSZAR

twarz, szyja, dekolt, dłonie, rozstępy

Mezoterapia mikro/nanoigłowa polega na iniekcji kwasu hialuronowego oraz substancji odżywczych, takich jak witaminy, aminokwasy, mikroelementy czy peptydy biomimetyczne bezpośrednio do skóry właściwej (mikroigły) oraz do naskórka, do poziomu warstwy podstawnej, gdzie zachodzi proces proliferacji keratynocytów i melanogenezy (nanoigły)
Pokonanie bariery naskórkowej poprzez serię nakłuć sterylnym kartridżem wyposażonym w komplet igieł pozwala na uzyskanie szybkich efektów rewitalizacyjnych.

Mezoterapia mikroigłowa oraz mezoterapia nanoigłowa jest zabiegiem wykonywanym przy użyciu urządzenia NanoFrax®, które wykonuje precyzyjne, płytkie nakłucia skóry za pomocą szybkich, pulsacyjnych ruchów jednorazowej sterylnej głowicy z mikroigłami.

Głębokość nakłuć jest w zakresie od 0,5 mm do 2,5 mm i jest indywidualnie dopasowana do rodzaju skory i problemu, z którym zgłosił się pacjent. Odpowiednia głębokość nakłucia jest następnie automatycznie kontrolowana przez urządzenie, co daje pełną kontrolę nad wykonanym zabiegiem, ale zawsze można ją zmienić, dostosować do obszaru w trakcie zabiegu, w zależności od okolicy poddanej zabiegowi (np. delikatna okolica oka).

Mikronakłucia powstałe w czasie zabiegu pobudzają procesy regeneracyjne w skórze, dzięki czemu stymulują jej odnowę w naturalny sposób, poprawiając jej gęstość i elastyczność.

Mezoterapia nanoigłowa jest bezbolesna, nie wywołuje stanu zapalnego, dedykowana jest do terapii niwelowania przebarwień pozapalnych, rewitalizacji, dla skór bardzo wrażliwych, trudno gojących się (diabetycy), kobiet w ciąży i do opracowywania bardzo delikatnych miejsc jak powieki i czerwień wargowa. Metoda wykorzystywana przez cały rok niezależnie od pogody i stopnia nasłonecznienia.

*wszystkie zabiegi wykonywane są przy użyciu najwyższej jakości, dedykowanych dermokosmetyków m.in. Dermomedica Cosmeceuticals.

nanofrax

JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Na prośbę pacjenta zabieg można przeprowadzić po wcześniejszym znieczuleniu skóry kremem znieczulającym. Następnie skórę oczyszcza się, wykonuje dokumentację zdjęciową przed zabiegiem. Jeszcze raz wykonuje się oczyszczenie skóry substancją odkażającą i przystępuje się do zabiegu mikronakłuć.Po zabiegu na skórę można nałożyć sterylny preparat z substancjami aktywnymi lub preparat peeleingu. Można też zakończyć zabieg na etapie po mikronakłuciach nakładając regeneracyjny krem pozabiegowy. Następnie wykonuje się dokumentację fotograficzną pozabiegową.

EFEKT

Dzięki zabiegowi widoczne jest spłycenie zmarszczek, efekt pogrubienia skóry, który jest rezultatem naturalnej stymulacji produkcji kolagenu. Ponadto już po jednym zabiegu rozszerzone pory stają się mniej widoczne, zauważalna jest także redukcja rozstępów czy blizn potrądzikowych, oparzeniowych i powypadkowych.
Zabieg zaleca się wykonać w serii kilku zabiegów (około 3-6) co 2-4 tygodnie. Zabieg mikornakluwania jest komfortowy dla pacjenta, a w sytuacji wrażliwej skóry zabieg można przeprowadzić po wcześniejszym znieczuleniu skory. Rekonwalescencja pozabiegowa jest najczęściej szybka i nie wyłącza pacjenta z codziennego życia.

WSKAZANIA

DO ZABIEGU

 • starzenie się skóry,
 • uszkodzenia posłoneczne skóry, rogowacenie słoneczne,
 • płytkie blizny potrądzikowe, redukcja zmian trądzikowych,
 • blizny i rozstępy,
 • zaskórniki i rozszerzone pory,
 • zmarszczki mimiczne i posłoneczne,
 • sucha, „zmęczona” skóra w celu odświeżenia.

PRZECIWWSKAZANIA

DO ZABIEGU

 • ciąża i karmienie piersią (nie dotyczy NANOigieł),
 • świeża opalenizna (do 2 tygodni od opalania/solarium),
 • aktywne infekcje skórne w miejscu zabiegu (grzybicze, wirusowe, bakteryjne),
 • skłonność do tworzenia bliznowców,
 • stosowanie kremów z retinolem (3 tygodnie od ostatniej aplikacji),
 • stosowanie domowych kuracji złuszczających (1 tydzień przed zabiegiem),
 • liczne znamiona i teleangiektazje w okolicy zabiegowej,
 • terapia preparatami tretynoiny (Roacuttane, Izotec, Curracne) i 6 miesięcy po zakończeniu takiej terapii.

CENNIK

ZABIEGÓW