Najczęstszą obawą wśród osób decydujących się na zabiegi trwałej epilacji laserowej jest bolesność. Pacjentki, które nigdy wcześniej nie korzystały z tego rodzaju metody przychodząc na pierwszą wizytę, zaraz po wejściu do gabinetu z niepokojem pytają: Czy ten zabieg jest bolesny? Na nasze szczęście skończyły się już czasy gdzie Pani „Halinka” z salonu pod blokiem woskowała nogi koleżance i z uśmiechem na twarzy mówiła:

Chcesz być piękna kochaniutka, musisz cierpieć!

W dobie rozwoju dzisiejszej technologii kobiety nie szukają już tylko rozwiązań skutecznych, ale też bezbolesnych. Mają dość cierpienia podczas regularnego wyrywania włosów, oczekują trwałych efektów, które nie będą wymagały od nich poświęcenia życia na fotelu zabiegowym. Dlatego odpowiadając na nurtujące wszystkich pytanie: trwała epilacja laserowa urządzeniem Vectus jest zabiegiem praktycznie bezbolesnym. Oczywiście, dużo zależy od indywidualnego progu bólu pacjentów, natomiast chłodzenie kontaktowe głowicy podczas zabiegu bardzo pozytywnie wpływa na komfort jego przebiegu.

Kolejnym aspektem, który należy wyjaśnić to: dla kogo przeznaczony jest zabieg epilacji laserowej. Kiedyś krążyło przekonanie, że zabiegi laserowe są skuteczne tylko u osób z ciemnymi włosami i jasną karnacją. Jak najbardziej jest to prawda, przy tym połączeniu uzyskujemy najlepsze efekty terapii. Jednak nie możemy pominąć innych typów urody. Podczas epilacji laserem Vectus, istnieje możliwość dostosowania parametrów indywidualnie do koloru, skóry i włosa. Możliwe, że osoby z jaśniejszymi włosami, będą po prostu potrzebowały większej liczby zabiegów. Natomiast terapia nadal przyniesie standardowe rezultaty, takie jak osłabienie i zmniejszenie ilości włosów. Laser nie będzie skuteczny wyłącznie w przypadku siwych włosów ze względu na brak melaniny w ich strukturze.

Nadal wiele Pań stosuje domowe sposoby depilacji, czyli kremy, maszynki, plastry. Zastanawiają się jeszcze, czy warto skorzystać z laserowej metody usuwania owłosienia. Czy okaże się ona skuteczna i długotrwała. Fakty przemawiają z pewnością na korzyść laserów. Wykonując zabiegi technologią Vectus już po pierwszej wizycie widać bardzo dobre rezultaty. Promieniowanie lasera podczas terapii przenika przez skórę do mieszka niszcząc włoski wraz z cebulką i korzeniem. Dlatego są to zabiegi wykazujące się dużą skutecznością. Jeśli chcemy, żeby efekty utrzymały się dłużej należy wykonać kilka powtórzeń, po takiej serii możemy pozbyć się nawet do 90% owłosienia. Pacjentki, które skorzystały nawet z pojedynczego zabiegu nie pytają czy warto, bo odpowiedź dla nich jest oczywista! Żałują, że tak długo się nad tym zastanawiały, lub że wcześniej niewiele słyszały o tej metodzie.