Depilacja laserowa - na czym polega? jak działa? opinie | Skin Comfort

Depilacja laserowa – na czym polega? jak działa? opinie

Depilacja laserowa jest zabiegiem, który od wielu lat cieszy się dużą popularnością zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Nic dziwnego − jest przecież najskuteczniejszą metodą usuwania niepożądanego owłosienia.

 

To świetne rozwiązanie dla osób, które mają dosyć częstego golenia się maszynką lub bolesnej depilacji woskiem − tym bardziej, że nieraz po tego typu zabiegach skóra jest podrażniona, włoski wrastają, a w konsekwencji pojawia się stan zapalny.

 

W nowoczesnych centrach depilacji laserowej możemy jednak raz na zawsze pożegnać się z niechcianym owłosieniem. Systematyczne zabiegi przy wykorzystaniu lasera przyniosą spektakularne i trwałe efekty.

Depilacja laserowa pach laser Vectus Skin Comfort Kielce

Depilacja laserowa jak działa?

Jak sama nazwa wskazuje, zabieg depilacji laserowej polega na wykorzystaniu wiązki lasera, która, wnikając w głąb skóry, niszczy macierz włosa. Dzielące się w niej komórki macierzyste są odpowiedzialne za fazę anagenu, czyli wzrostu włosa. Ponieważ laser działa jedynie na cebulki w fazie wzrostu, nie jest możliwe ich usunięcie podczas jednej wizyty. Właśnie dlatego, aby osiągnąć oczekiwane efekty, należy wykonać serię kilku zabiegów depilacji laserowej.

 

Nowoczesne lasery stosowane w depilacji np. laser Vectus wykorzystują promieniowanie, które jest całkowicie pochłaniane przez zawartą we włosie melaninę, czyli pigment odpowiadający za jego barwę.

Depilacja laserowa brody laser Vectus Skin Comfort Kielce

Ile trwa zabieg?

Czas trwania zabiegu epilacji laserowej:

 • plecy 60 min
 • łydki 30 min
 • uda 40 min
 • bikini 30 min
 • pachy 15 min
 • wąsik 15 min

Jakie odstępy czasowe zachowuje się między zabiegami?

 • 8-10 tygodni w przypadku obszaru: pleców, łydek, ud.
 • 4-6 tygodni w przypadku obszaru bikini i pach.
 • 4 tygodnie w przypadku epilacji wąsika.

Jak przygotować obszar poddawany epilacji do pierwszej wizyty?

Podczas pierwszej wizyty ustalamy najważniejsze parametry zabiegu. Aby ocena struktury i koloru włosa była możliwie najdokładniejsza prosimy aby:

 • co najmniej 30 dni przed pierwszą wizytą, partię poddawaną epilacji golić wyłącznie maszynką (nie wolno depilować włosków metodami tj.: pasta cukrowa, wosk, pęseta)
 • co najmniej 7 dni przed wizytą prosimy o nie przyjmowanie leków i ziół światłouczulających jak również antybiotyków (ich stosowanie stanowi przeciwskazanie do wykonania zabiegu)
 • dzień przed planowanym terminem wizyty obszar poddawany zabiegowi golimy zostawiając mały fragment włosów.

Czego unikać przed zabiegiem epilacji?

W dniu zabiegu

Prosimy nie przyjmować tabletek przeciwbólowych, przeciwzapalnych, rozrzedzających krew oraz fotouczulających

4 tygodnie przed zabiegiem

Przede wszystkim prosimy, aby nie korzystać ze słońca ani solarium. Preparaty z retinolem, kwasami owocowymi należy przestać stosować przynajmniej 1 miesiąc przed zabiegiem.

Pamiętaj, że z uwagi na przeciwskazania nie zawsze możesz poddać się zabiegowi.

Najważniejsze przeciwskazania to:

 • ciążą i okres karmienia piersią,
 • infekcje bakteryjne, grzybicze i wirusowe (np. opryszczka),
 • choroby skóry takie jak: bielactwo, łuszczyca, rybia łuska,
 • świeża opalenizna,
 • stosowanie leków i ziół światłouczulających, jak również antybiotyków,
 • choroby przewlekłe, w tym choroby nowotworowe, padaczka, fotodermatozy i choroby pęcherzowe skóry,
 • aktywne infekcje skóry,
 • stwierdzona wcześniej podatność na przebarwienia skóry,
 • nadwrażliwość na słońce.
Depilacja laserowa bikini laser Vectus Skin Comfort Kielce

Depilacja laserowa – czy warto?

Częste golenie się lub depilacja domowymi sposobami mogą być męczące. Zabiegi należy często powtarzać, efekty są nietrwałe, a nie jednokrotnie nasza skóra reaguje na nie w nieprzyjemny sposób – przesuszeniem i podrażnieniem, wrastaniem włosków, nieestetycznymi rankami.
Zdarza się, że to nie koniec problemów – powstaje stan zapalny, trudno gojąca się zmiana wymaga wizyty u dermatologa, maści, antybiotyków…

 

Dzięki ogromnym możliwościom, jakie niesie depilacja laserowa, możemy pożegnać się z tymi trudnościami. Kilka wizyt w gabinecie i seria systematycznych zabiegów sprawią, że będziemy mogli cieszyć się gładką, niepodrażnioną skórą i raz na zawsze zapomnieć o kłopotliwym usuwaniu owłosienia w domowym zaciszu.

Depilacja laserowa – opinie

Mimo że zabiegi depilacji laserowej są wykonywane już od kilkudziesięciu lat, wielu z nas podchodzi do nich z dystansem. Boimy się trwałych przebarwień, poparzeń, bólu. Pamiętajmy, żeby wykonywać na tego rodzaju procedury w renomowanych placówkach, gdzie możemy liczyć na profesjonalne usługi wykwalifikowanego personelu.

Dzięki temu zabieg pozostanie w naszej pamięci miłym wspomnieniem, a efektem będzie pozbawiona niechcianych włosków skóra.

 

Depilacja laserowa to świetny wybór. Zapraszam do zapoznania się z opiniami pacjentów, którzy już się o tym przekonali.

Depilacja laserowa pachy laser Vectus Skin Comfort
Depilacja laserowa laser Vectus Skin Comfort

Depilacja laserowa – jaki laser wybrać?

Na rynku znajduje się obecnie kilka rodzajów laserów, które różnią się od siebie przede wszystkim długością promieniowania, mającą wpływ na głębokość penetracji skóry (im dłuższa wiązka, tym głębiej przenika), ale także wielkością głowicy czy czasem trwania impulsu.

 

W zależności od zastosowania, wyróżnia się laser rubinowy, aleksandrytowy, argonowy, neodymowojagowy, jak również hybrydy, łączące w sobie różne technologie. Najczęściej wybieranym rodzajem lasera jest jednak laser diodowy, który z powodzeniem niszczy ciemne włosy wraz z komórkami odpowiedzialnymi za ich wzrost.

Depilacja laserowa – jaki laser wybrać?

Ogromną popularnością w ostatnich latach cieszą się także urządzenia wykorzystujące technologię IPL, mylnie nazywane laserami. Rozwinięcie skrótu to Intense Pulsed Light, co w dosłownym tłumaczeniu na język polski oznacza intensywnie pulsujące światło. W głowicy urządzenia znajduje się lampa ksenonowa, której zadaniem jest silne naświetlanie skóry.

 

Specjaliści są zgodni co do tego, że IPL nie osiąga tak dobrych wyników jak depilacja laserem – wskazana jest większa liczba zabiegów, a efekty mogą się okazać nietrwałe. Ponadto zastosowana lampa ksenonowa emituje niespójną wiązkę światła o bardzo szerokim spectrum, co sprawia, że może dotrzeć do melaniny zawartej nie tylko we włosie, ale także skórze i hemoglobinie. Niesie to ryzyko poparzeń.

Depilacja laserowa pachy laser Vectus Skin Comfort

Jak wygląda pierwszy zabieg epilacji laserowej

Pierwsza wizyta w nowym miejscu zawsze wiąże się z delikatnym stresem i dyskomfortem. Przywilej mają salony SPA, które kojarzą…

Czy to możliwe, że nie każdy “laser” jest laserem?

Epilacja laserowa – tak jak sama nazwa wskazuje, wykonywana jest urządzeniem (laserem) zaawansowanym technologicznie…

Czy boli? Czy działa? Czyli fakty i mity o epilacji laserowej

Najczęstszą obawą wśród osób decydujących się na zabiegi trwałej epilacji laserowej jest bolesność. Pacjentki, które nigdy wcześniej…

Dlaczego epilacja laserowa Vectus?

We wcześniejszych publikacjach, dużo wspominam o technologii Palomar Vectus jako obecnie jednym z lepszych urządzeń do usuwania…

Epilacja laserowa – chwilowa moda czy poprawa jakości życia?

Większość młodych dziewczyn po upływie trzynastego roku życia zaczyna stosować maszynki do golenia w celu pozbycia się uporczywych…

Technologia laserowa, a inne metody depilacji

Z biegiem czasu coraz częściej zauważamy, że z najróżniejszych zabiegów usuwania nadmiernego owłosienia korzystają nie tylko kobiety…

Rezerwuj wizytę +24h i korzystaj z niższych cen